O mnie

Witam na mojej stronie.:)

cropped-fotografia-dziecieca-kasia-drejling.jpgJestem fotografem pasjonatem. Fotografuję od kilku lat.
Chwile po tym, jak na świecie pojawił się mój syn Aleksander. Do dziś on i jego siostry Maja i Natasza to moje trzy największe inspiracje, a fotografowanie dziecięcego świata jest dla mnie równie wielka przygodą jak dla nich poznawanie go.
Fotografię traktuję jako dobrą zabawę i coś z czym mogę podzielić się z innymi.
Cieszy mnie, że efekty mojej pasji sprawiają radość nie tylko mnie. W tym co robię, cenię sobie prostotę i naturalność. Najchętniej fotografuje w świetle naturalnym. Za najpiękniejsze uważam te fotografie, w których uwieczniona chwila jest prawdziwa. Emocje niczym nie wymuszone. Dlatego tak bardzo kocham fotografować dzieci. One rzadko kiedy udają. Po prostu są. I w tym byciu najzwyklejszym są dla mnie jednym z najpiękniejszych zjawisk na świecie.
Jestem dopiero na początku swojej fotograficznej przygody. Jestem przekonana, że będzie się ona rozwijać razem z moimi dziećmi, dziećmi przyjaciół i znajomych, ludźmi których wkrótce poznam…

Fotografia Produktowa3

Podobno Fotografia jest bardziej kwestią czucia niż patrzenia, bardziej wyobraźni niż wiedzy… Tak właśnie podchodzę do Fotografii, choć uważam że sztuka umiejętnego patrzenia i widzenia jak i wiedza również stanowią o tym czy zdjęcie jest dobre czy nie. Czy warto na nie patrzeć i zachować, czy … bynajmniej… Dlatego wciąż się uczę…

Bez wątpienia zdjęcia moich dzieci powstały przy sporym udziale mojego serca. I na tyle na ile potrafię, chcę i staram się to serce dać każdemu, kogo fotografuję.

Każdy z nas jest JAKIS od pierwszych chwil życia. Nim rozpocznę sesje, staram się dowiedzieć choć trochę o osobie, która odważa się mi zaufać. Na pewno chce ją zobaczyć.

Nie chcę, żeby sesja a potem zdjęcia, które robię były przypadkowe. Moim celem jest pokazanie choć odrobiny prawdy o tych, których fotografuje

Dlatego moim ulubionym miejscem fotografowania jest szeroko pojęty plener lub bliskie otoczenie fotografowanych osób. Dlatego też zdjęcia studyjne cenię sobie tylko, gdy mowa o portrecie w czystym tego słowa znaczeniu.

Katarzyna Drejling Fotografia

Nazwałabym siebie reportażystką/dokumentalistką dziecięca, lub reportażystką/dokumentalistką życia rodzinnego ponieważ w ten sposób opowiadane historie są najciekawsze i oryginalne. Tak jak my. Jak każdy z nas…

Jeśli jeszcze tego nie osiągnęłam, jeśli jeszcze tego nie widać na moich zdjęciach, to na pewno – w większości przypadków – taki jest mój cel.

KJ Drejling

Notka biograficzna:
Jestem absolwentką studiów filozoficznych i podyplomowych studiów MBA. Kilka lat pracowałam w dziale marketingu. Ostatecznie odnalazłam się w fotografii. Mam nadzieje, że tak już zostanie.

KJD_2266 kopia1