FAQ

Najczęstsze pytania.. .i  odpowiedzi.

Gdzie odbywają się sesje rodzinne i dziecięce?

Większość sesji rodzinnych i dziecięcych odbywa się w plenerze. Głównie dlatego, że plener uważam za ciekawszy i dający więcej artystycznych możliwości. W plenerze fotografowane osoby są bardziej spontaniczne, przez co uchwycone pozy są bardziej naturalne. Plener zapewnia bardziej urozmaicone i ciekawe kadry. Odpowiednia, mała głębia ostrości tworzy tła, których trudno szukać w jakimkolwiek studio.

Ważne jest wcześniejsze uzgodnienie miejsca, które wybieramy wspólnie w trakcie rozmowy telefonicznej. Podaję kilka miejsc do wyboru. Czasami sesje odbywają się w domach i posesjach osób biorących udział w sesji.

Sesje studyjne oferuję za dodatkową opłatą. – 150 pln za 3 godziny zdjęciowe w studio.

Jak przygotować się do sesji rodzinnej?

Podstawą jest dobry nastrój.:) Ale również to jak tego dnia wyglądamy. Jeśli chodzi o sesje dziecięce i rodzinne pozostawiam dowolność w wyborze ubioru. Jedyne co sugeruje, to to aby stroje posiadały wspólne kolory. żeby było ich 3-4 i powtarzały się w ubiorze fotografowanych osób.

A co z sesjami noworodkowymi i niemowlęcymi?

Wykonuje je do 3 tygodnia życia dziecka. Przyjeżdżam z całym ekwipunkiem – lampy, tła, akcesoria na miejsce, czyli domu dzidziusia. Sesja trwa do dwóch godzin, w zależności od nastroju dziecka.

Czym fotografuję?

Nikon D700 oraz cały zestaw jasnych stałoogniskowych obiektywów marki Sigma i Nikkor. Ponad to obiektywy zmiennoogniskowe w tym szerokokątne Sigma.

Jak fotografuję?

Bardzo zależy mi na tym ,aby w trakcie sesji panowała luźna, przyjazna atmosfera. Moim celem jest uwiecznienie na zdjęciu nie tylko wizerunku fotografowanych osób, ale pokazanie, w miarę możliwości odrobinę prawdy o nich, jacy i kim są. Nade wszystko zaś zależy mi na pokazaniu emocji. Tym co jest w Nich i między Nimi, jeśli jest to więcej niż  jedna osoba. Radość, miłość, refleksję, czułość.

Jak długo czeka się na zdjęcia?

Z reguły od 4 do 6 tygodni. Jeżeli coś stoi lub stanie na przeszkodzie (głownie tzw. siła wyższa) natychmiast o tym informuję.

Co zawarte jest w cenie danego pakietu?

W pakiet wchodzi dana, wybrana ilość zdjęć poddana delikatnej obróbce. Ponieważ gusta są bardzo zróżnicowane, często wcześniej ustalam jak ta obróbka ma wyglądać.  Czy zdjęcia maja być bardzo kolorowe, stonowane, sepia czy czarno-białe. Zdjęcia wybieram sama, jeśli ktoś zdaje się na mój gust lub podaję do wyboru kilkadziesiąt wstępnie wybranych.  Mailowo przesyłam link na Picassę, gdzie znajdują zdjęcia w małych formatach. Możliwy jest także wybór zdjęć u mnie w domu.

Zdjęcia przekazywane są na nośniku CD w eleganckim pamiątkowym etui w formacie jpg. Zdjęcia w dużym formacie bez mojego logo i przeznaczone do obrotu internetowego – odpowiednio zmniejszone z logo – K.J.Drejling Fotografia. Nigdy nie przekazuje zdjęć nie poddanych cyfrowej obróbce.